BPC-157 – działanie, efekty, skutki uboczne
Pod skrótem BPC kryje się nazwa Body Protection Compound, czyli substancja białkowa występująca w żołądku. BPC-157 jest natomiast syntetycznym środkiem składającym się z 15 aminokwasów wyizolowanych z fragmentu białka pozyskiwanego z soków żołądkowych. W związku z tym, że odpowiada budowie związków naturalnie występujących w organizmie. W trakcie badań odkryto, że ta substancja może być pozbawiona działań niepożądanych BPC-157. Skutki uboczne przyjmowania preparatu nie zostały potwierdzone żadnymi badaniami klinicznymi, dlatego peptyd]może być w przyszłości uznany za bezpieczną formę suplementacji.
Peptyd BPC 157 – działanie
Geneza wynalezienia BPC-157 była związana z poszukiwaniem środka farmakologicznego, który będzie preparatem przeznaczonym do leczenia dolegliwości ze strony układu trawiennego. Szeroko zakroje badania potwierdziły skuteczność terapeutyczną w przypadku łagodzenia stanów zapalnych jelit czy wspierania farmakoterapii stosowanej w przypadku wrzodów żołądka. Okazało się również, że działanie BPC-157 jest znacznie bardziej złożone, a substancja ta została uznana za jeden z najlepszych peptydów na regenerację. Mógłby być świetnym wyborem dla osób w trakcie rekonwalescencji, przede wszystkim po przebytych urazach w obrębie układu kostnego. Jeżeli chodzi o właściwości peptydu BPC-157, działanie substancji polega na:
-
przyśpieszeniu gojenia się ran, kości, stawów i wiązadeł;
-
lepszej regeneracji tkanek miękkich i kostnych, zarówno po intensywnym wysiłku fizycznym, jak i po przebytych urazach;
-
zmniejszaniu dolegliwości bólowych;
-
leczeniu i zapobieganiu chorobom przewodu pokarmowego oraz ogólnej poprawie procesów trawiennych;
-
wspomaganiu pracy układu nerwowego;
-
aktywowaniu wytwarzania nowych naczyń krwionośnych;
-
przeciwdziałaniu obrzękom i skurczom mięśni.
Peptyd BPC-157 wykazuje także silne działanie naprawcze uszkodzonych tkanek, sprzyja leczeniu rozległych poparzeń i stanów zapalnych. Korzyści BPC-157 wynikają również z jego funkcji neuroprotekcyjnej właściwości stymulujących pracę układu serotoninergicznego i dopaminergicznego. Mógłby być więc być stosowany wspomagająco w leczeniu depresji oraz w ramach profilaktyki chorób neurodegeneracyjnych.
BPC 157 – korzyści
Ze względu na tak rozbudowane działanie, można uznać, że peptyd BPC-157 mógłby kompleksowo wpływać na funkcjonowanie całego organizmu. Substancja szczególnie wspiera procesy regeneracji i znacząco przyśpiesz powrót do sprawności po chorobie, kontuzjach czy zabiegach chirurgicznych. W przypadku BPC-157 korzyści mogłyby być rozpatrywane również w kontekście poprawy samopoczucia, zwiększenia wytrzymałość organizmu oraz wzmocnieniu kości i stawów. Preparat badany jest również pod kątem regeneracji trzustki i wątroby po nadmiernym spożywaniu alkoholu, narkotyków czy środków farmakologicznych, obciążających narządy wewnętrzne.
BPC-157 – dawkowanie
Mimo, że BPC-157 jest preparatem bezpiecznym i niewykazującym negatywnych skutków ubocznych, to należy przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania peptydów. Przyjmuje się, że jednorazowa dawka powinna oscylować w granicach 200-250 mcg, jednak wiele zależy od indywidualnych potrzeb organizmu oraz celu, jaki chcesz osiągnąć dzięki kuracji. Warto także zaznaczyć, że BPC-157 występuje w formie zastrzyków i tabletek. Przed rozpoczęciem badań zapoznaj się ze wskazówkami, jak rozrabiać peptydy i przeliczać jednostki, żeby odpowiednio poznać substancję.
BPC 157 – opinie
Peptyd BPC-157 jest chętnie wybierany przez sportowców, kulturystów, a także osoby, które nie prowadzą aktywnego stylu życia, ale potrzebują kompleksowego wsparcia organizmu. Jeżeli chodzi o BPC-157, opinie dotychczasowych użytkowników potwierdzają tylko, że jest to środek skuteczny i bezpieczny.
Informacje zawarte w niniejszym artykule nie stanowią porady, ani diagnozy lekarskiej. Stanowią wyłącznie wartość edukacyjną oraz informację poglądową niewiążącą użytkownika w żaden sposób i niemogącą decydować o zasięgnięciu lub niezasięgnięciu porady lekarskiej.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii KOMPENDIUM WIEDZY